Maturita při zaměstnání. Jde to!
Bez ohledu na to, kolik je Vám let, maturita se při zaměstnání zvládnout dá. Pomůže Vám dosáhnout na lepší i lépe placenou práci. Pokud pročítáte inzeráty a propadáte panice, že snad na každou zajímavou pozici je potřeba středoškolské vzdělání, odhodlejte se a maturitu si dodělejte. Jaké jsou možnosti a jak dlouho to bude trvat?
Syndrom vyhoření - prevence, příznaky a léčba
Jednoho dne se člověk probudí a ani nemůže únavou vylézt z postele. Může to být právě syndrom vyhoření. On se ohlašuje už dřív a většinou okolí dotyčného dlouhodobě upozorňuje, že k tomu spěje, ale to bývá zbytečné a marné. Dnešní doba bohužel vyvolává dojem, že je v pořádku trávit život jen prací a být neustále "busy". Stav vyhoření byl poprvé popsán americkým psychonalytikem Herbertem J. Freudenbergerem až v roce 1974, ale zcela jistě se však vyskytoval i před tímto datem.
Nízké sebevědomí kazí život - zbytečně!
Jeden názor při "hodnocení" člověka je mnohem důležitější než všechny ostatní - je to ten vlastní. A i ten musí být brán s rezervou, protože někdo je sobě nejpřísnějším kritikem, někdo naopak sám sobě obdivovatelem bez schopnosti sebekritiky. Jak docílit zlaté střední cesty? Mít se rád takový, jaký jsem? A pracovat na sobě?
JAK SE ZDARMA ZDOKONALIT V CIZÍM JAZYCE
Čím dál větší procento pracovních inzerátů obsahuje požadavek na znalost cizího jazyka - především angličtiny. Ne vždy je tento cizí jazyk po nástupu skutečně potřeba, ale to už je jiná kapitola. Jak se co nejrychleji zlepšit, abyste měli větší šance na dobrou práci?
REKVALIFIKACE A ÚŘAD PRÁCE
Lidé mění profesi z mnoha důvodů: potřeba změnit pracovní kariéru - ambice, ztráta motivace, nemoc z povolání, nemožnost najít práci ve svém oboru, zánik pracovních míst v oboru, stěhování do regionu s jinou poptávkou po práci atd.
JAK V KAŽDODENNÍM KOLOTOČI DOSÁHNOUT LEPŠÍHO POCITU Z PRÁCE
Ideální stav nastane, pokud je práce zároveň koníčkem. To se bohužel nepoštěstí všem, ale fajn je být alespoň co nejblíže oboru, který nás zajímá. Nebuďte těmi, pro které je práce jen nutné zlo a prostředek k obživě.
Adaptační proces: Jak efektivně začlenit nového zaměstnance
První krůčky na novém pracovišti hrají významnou roli pro vytvoření vztahu zaměstnance k zaměstnavateli a přístupu k práci i ke kolegům. Nástup, adaptace a s tím spojená péče o nového zaměstnance se nazývá onboarding. Je to plánovaný a řízený proces, který umožňuje novým zaměstnancům jejich rychlou orientaci na pracovišti, zapracování, začlenění do organizace a týmu spolupracovníků.
Praxe obchodníka: Jak působit přesvědčivě
Píle, znalosti, talent a zaujetí pro obchod jsou důležité pilíře pro úspěšný prodej. Umění přesvědčit je další důležitou ingrediencí v koktejlu vlastností dobrého a úspěšného obchodníka. Přesvědčivost mívá různé podoby, někdo hovoří o výmluvnosti, o osobním charizmatu, či o okouzlujícím vystupování. Jak se naučit kouzlu, které promění schůzku v kontrakt?
Kariéra jako cesta k seberealizaci
Může to znít vzletně až namyšleně. Dělání kariéry často veřejné mínění přičítá jen „bílým límečkům“. Jedná se o jeden z mnoha mýtů, které o pracovní kariéře kolují. Skutečností je, že kariéra se týká naprosto všech barev „límečků“. Dotýká se lidí v produktivním věku v celém spektru profesí.
Transformační leadership jako cesta k vyšší angažovanosti zaměstnanců
Zaměstnavatelé hledají účinné nástroje, jak aktivizovat zaměstnance a povzbudit je k vyšším a kvalitnějším pracovním výkonům. Přemýšlejí nad motivačními programy a zavádějí drahé systémy benefitů, někdy bez garantovaného účinku. Nákladně odstraňují technologické a technické bariéry. V některých případech by stačila pouze změna stylu vedení.
MBTI: Jak poznat, na jakou práci se hodím
Úspěch v práci. Nalezení profese, ve které uplatníme své silné stránky. Pracovní místo, kde se budeme cítit naplněni a spokojeni. To jsou sny a cíle mnoha lidí.
Neúspěch jako nový start
Někdy se prostě nezadaří. Třeba jen máme den „blbec“, kdy se nám nepovede řada drobností, a ze kterého se do rána vyspíme. Nebo můžeme zkazit věc, na které nám nesmírně záleží. Událost, na kterou se týdny připravujeme.