Zakázaná slova ve firemní komunikaci
Komunikace funguje jako obousměrné předávání informací. Nejedná se jen
Metody vzdělávání zaměstnanců mimo pracoviště
Učení se novým věcem je přirozená součást lidského života. Pokud chceme najít nebo udržet si své místo a zvýšit svoji cenu na pracovním trhu, je třeba odhodlat se a vykročit vstříc vzdělávání a profesnímu i osobnímu rozvoji. Pro zaměstnance toto pravidlo platí ještě naléhavěji. Jaké jsou možnosti vzdělávání nad rámec pracoviště?
Základní principy úspěchu
Úspěch bývá považován za kladný výsledek lidského snažení. Stojí na konci cesty, kterou jsme si vytyčili k dosažení určitého cíle. Pro někoho může úspěch ztělesňovat přijetí na exponovanou školu, získání práce snů, mediální proslulost či vítězství ve sportu.
Co čekat od kariérového poradenství
Stane se to i několikrát za život. Změní se určité okolnosti a najednou stojíte na životní křižovatce. Rozhlížíte se a přemýšlíte, kterým směrem se vydat. Nejčastěji taková situace nastává při rozhodování se, jaký obor studovat, při potřebě uplatnění se po absolvování školy, po dlouhodobém pobytu v zahraničí nebo několikaleté péči o své blízké, při potřebě rekvalifikace dle požadavků pracovního trhu nebo při změně zdravotní způsobilosti pro určitou profesi.
Kodex obchodníka: Zlatá pravidla chování k zákazníkům
Jedním z fenoménů současné doby je negativně zkreslený pohled na přímý prodej a na profesi obchodníka. Propíraná je dravost a bezohlednost některých „šmejdů“, jejichž prodejní techniky se podobají spíše nátlaku a vydírání.
Deset technik brainstormingu
Potřebujete vymyslet nový produkt, ale nevíte, jak začít? Nápad už máte, ale nejste si jisti jeho kvalitou? Náš článek vám nabízí deset způsobů, jak si ověřit smysluplnost vaší myšlenky, zvýšit hodnotu vašeho zboží a dosáhnout obchodního úspěchu.
Celoživotní vzdělávání je trend
Moderní společnost klade stále častěji důraz na znalosti a dovednosti lidí. Často se hovoří i o „soft skills“, mezi které patří ochota a schopnost učení se novým věcem a využívaní nových informací v praxi.
Syndrom vyhoření si nevybírá mezi profesemi
S vaší dlouholetou kolegyní, se kterou byla vždy radost spolupracovat, a pro klienty by se rozkrájela, se něco zvláštního děje. Stále častěji je unavená, bez nálady, nemluvná a duchem nepřítomná.
Konflikt jako začátek cesty k proměně? Naučme se s ním zacházet
Spory, hádky, neshody nás obtěžují. Ať chceme nebo ne, střety se stávají běžnou součástí našeho života. Vyhnout se konfliktům nebo je ignorovat přinese jen krátkodobou úlevu. Potíž se pak vrátí jako bumerang a zasáhne nás v nejméně očekávanou chvíli. Jak tedy těmto výzvám čelit a neubližovat přitom sobě ani druhým?
Vyzrajte na manipulaci!
Nejedná se o vzácný úkaz, spíše naopak. S manipulativním chováním se setkáváme v každém věku a v nejrůznějším prostředí. Manipulovat s vámi může batole, životní partner, manažer i senior. Je to nelegitimní prostředek k tomu, aby se jedinec, který se cítí slabším, domohl splnění svých přání.
Prokrastinace? Strategie odkládání se nevyplácí
Na pracovním stole před vámi leží složka dokumentů. Jedná se o komplikovaný, ale důležitý případ, jehož vyřešením vás pověřilo nejvyšší vedení společnosti. Termín odevzdání se již pomalu blíží. Jak dny běží, zdá se vám zvládnutí úkolu stále hůře zvládnutelné. Podobně jako před zimním výstupem na Mount Everest, shromažďujete zdroje a sbíráte síly ke zdolání vrcholu. Zdá se prvotní nakoupit nejprve zásoby jídla a oblečení, navařit či napéct jako pro regiment vojáků, zatelefonovat celému příbuzenstvu, věnovat se podřadným pracovním úkolům nebo vycídit v bytě každý kout. Pak teprve můžete začít…
Jak si poradit s cizím jazykem? Speak!
K učení jazyku nestačí jen učebnice, papír a tužka. Důležité je i také mluvit. S kým si ale povídat, když zrovna není v okolí nikdo, kdo umí váším cizím jazykem dobře? Právě proto vznikl projekt “SPEAK!”, který pořádá studentská nezisková organizace AIESEC a se kterým se máte možnost jazykově i kulturně posunout dál.