Koučink: heslo moderní doby
Se slovem kouč jsme se mohli dříve setkat na televizních obrazovkách při přenosech různých sportovních zápasů, ale v současnosti tento výraz proniká i do oblasti personalistiky. Co přesně koučování znamená, co obnáší? Kdo může být koučem a kdo může být koučovaný? V čem to celé spočívá? Čtěte náš článek a dozvíte se víc.
Předčasný důchod: odpočinek, který něco stojí
Pohráváte si s myšlenkou na odchod do předčasného důchodu? Možná tušíte, že si takovým krokem natrvalo snížíte penzi. Věděli jste však, že můžete měsíčně dostávat až o několik tisíc méně?
Jak vést rozhovor s oponentem
Každý se v životě mnohokrát dostane do situace, kdy potřebuje vyřešit problém, ale brání mu někdo s rozdílným názorem. A kvůli opačným stanoviskům problém stále trvá a situace vás stresuje. Jak si poradit s oponentem tak, abyste u toho nepropotili celé oblečení? A jak dospět s takovým člověkem k cíli?
Finanční krize: Neplaťte tam, kde nemusíte
Zasáhla vás finanční krize a přemýšlíte, co si budete muset na nějakou dobu odříct? Dříve, než se začnete zabývat katastrofickými vyhlídkami, přečtěte si následující článek. Ušetřit totiž můžete i tam, kde to téměř nepoznáte.
Pracovní veletrhy u nás
Jistě jste zaznamenali různé poutače a reklamy, které vás upozorňovali na pracovní veletrh. V České Republice se podobných akcí pořádá již poměrně hodně. Přinášíme vám krátké shrnutí nejdůležitějších akcí, kde stojí za to se poohlédnout po práci.
Moderování diskuse: Jak na to?
Diskuse – slovo, které se běžně používá pro označení jakékoliv komunikace mezi více lidmi. Ale co doopravdy tento pojem skrývá? K čemu je diskuse vlastně dobrá? Jak ji správně vést tak, aby byla efektivní a aby se do ní všichni zapojili?
Máte tělesné postižení? Tipy, jak najít práci
Jste zdravotně postižení? Pak se při hledání práce vyzbrojte trpělivostí a odvahou. Smutným faktem totiž je, že lidé s handicapem mají v této oblasti o něco obtížnější startovní pozici než zdravé osoby Najít práci, která bude odpovídat vašim představám, je však možné. Poradíme vám, jak na to.
Představujeme soft-skills: sebereflexe a zvyšování kvalifikace
Pokračujeme v seriálu Představujeme soft-skills. Tentokrát vám přinášíme informace z oblasti sebereflexe a zvyšování kvalifikace.
Vydělávejte. A využijte k tomu internet
Internet už dlouho není pouze místem, „kde člověk najde prostě všechno“, změnil se do uživatelsky velice aktivního a rozsáhlého sociálního prostředí, které nabízí mnoho možností využití. Například k vydělávání peněz.
Co dělat, když firma propouští
Finanční krize již zasáhla všechna odvětví. Firmám se nedaří, klesá výroba a pro zaměstnance není dost práce. V takové době se stává propuštění reálnou hrozbou. Myslíte, že nemůžete dělat nic jiného, než jen čekat, až dostanete výpověď i vy? Potom si přečtěte následující článek.
Mzdy a platy aneb Práce v soukromém a veřejném sektoru
Nejste si jistí, jaký je rozdíl mezi mzdou a platem, jak se určuje výše odměny u soukromých a státních zaměstnanců, co říkají zákony a jak vysoká je minimální mzda? Co jsou to platové třídy, stupně a tarify? Co obnáší pracovat pro stát? Tento článek je určen přímo vám.
Řízení ochrany zdraví a bezpečnosti při práci
Zaměstnanci jsou nejdůležitější složkou podniku a je velice důležité se o ně náležitě postarat. Ochrana zdraví a bezpečnosti je jedním z oborů, které bychom nejen že neměli podceňovat, ale naopak bychom je měli aktivně rozvíjet a podporovat. V tomto článku si představíme základní strategie v rámci této problematiky.