Sedm tipů pro hledání ideální práce
Jste bez práce a nevíte si rady, co si teď počít? Nebo zaměstnání máte, ale není pro Vás ideální a proto se chcete poohlédnout po něčem jiném? Poradíme Vám, kde všude máte možnost práci najít a jak rozeznat, zda se daná pozice hodí právě pro Vás.
Nemůžete najít práci? Zjistěte, kde děláte chybu!
Odpovídáte každý den na několik inzerátů, Váš životopis visí na webu a také všichni Vaši známí vědí, že práci už dlouho hledáte? A přitom stále nezaznamenáváte žádný úspěch? Pravděpodobně bude chyba někde na Vaší straně. Pomůžeme Vám ji odhalit, napravit a zvýšit tak šanci, že zaměstnání brzy najdete.
Zůstaňte nad věcí i při hledání práce
Při hledání zaměstnání musíte většinou projít v jednotlivých konkurzech několika výběrovými koly a čekání na novou práci se tím prodlužuje. Připravte se na to, že pravděpodobně budete také několikrát odmítnuti, než dostanete očekávanou pracovní nabídku.
Nemůžete najít práci kvůli zdravotnímu omezení?
I Vy ale můžete na pracovním trhu uspět! Zkusíme Vám pomoci vyřešit úskalí, na která při hledání práce narazíte. V tomto článku mimo jiné najdete, kdy a jak je vhodné o handicapu říci personalistovi.
Rozeznejte podnik, kam se budete hodit
Přijetí na vysněné místo neznamená automaticky výhru. Záleží také na tom, zda Vám sedne firemní kultura společnosti. Jak však dopředu zjistíte hodnoty, pravidla a vzorce chování fungující na daném pracovišti? V našem článku Vám přinášíme mnoho užitečných tipů.
Brigády jsou vhodné pro studenty, důchodce i nezaměstnané
Mnoho studentů si ve volném čase přilepšuje krátkodobými brigádami či dlouhodoběji prací na zkrácený úvazek. Tyto možnosti, jak si přivydělat, už ale nejsou vyhrazeny jen pro ně. Mohou být dočasným řešením také pro nezaměstnané. Jistě jimi nepohrdnou ani energičtí důchodci, kteří ještě nechtějí zahálet.
Připravte se na otázky u pohovoru
Personalista se podle Vašeho životopisu rozhodl, že jste vhodným kandidátem pro pracovní pozici. Pozval Vás k ústnímu pohovoru, při kterém mu máte svou kvalifikaci prokázat.
Vypořádejte se elegantně s otevřenými i uzavřenými otázkami
Asi každý si ze školy pamatujeme rozdělení otázek na otevřené a uzavřené. Víme i, že na ty uzavřené lze odpovědět jednoslovným ano, ne, či nevím. Je však taková stručná odpověď vhodná u přijímacího pohovoru? Co samotní personalisté sledují kombinací těchto druhů dotazů a jak na ně správně reagovat?
Šaty dělají člověka - u pohovoru to platí dvojnásob!
Oblečení je spolu s líčením, vůní, představením a příjemným vystupováním důležitou součástí prvního dojmu. Podívejme se spolu na to, z jaké části šatníku máte vybírat i po jakých doplňcích sáhnout, čeká-li Vás přijímací pohovor.
Podtrhněte svou image správnou barvou oblečení
První dojem, kterým zapůsobíte na personalistu, může z velké části ovlivnit i barevnost Vašeho oblečení. Zajímá Vás po které barvě sáhnout ucházíte-li se o manažerskou pozici, práci v tvůrčí oblasti či veřejné sféře? Odpovědi na tyto a podobné otázky najdete v našem článku.
Jakou židli si u pohovoru vybrat?
Vyzval Vás při osobním setkání personalista, abyste si zvolili místo, kam se posadíte? Často se za jeho pobídnutím skrývá i trocha psychologie. Pozicí, kterou si dobrovolně vyberete, o sobě totiž zároveň něco prozrazujete. Minimálně to, zda jste introvertní a trémista, či naopak člověk sebevědomý a průbojný.
Řeč těla prozradí více než slova
Chystáte se na přijímací pohovor, či důležitou schůzku? Součástí dokonalé přípravy je pokusit se zvládnout i neverbální komunikaci. Vaše mimika a gestikulace totiž školenému personalistovi odhalí mnohem více než to, co říkáte. Poradíme Vám, čemu se vyvarovat a čím svůj projev naopak podpořit a zvýšit tak svou šanci na přijetí.