MBTI: Jak poznat, na jakou práci se hodím
Úspěch v práci. Nalezení profese, ve které uplatníme své silné stránky. Pracovní místo, kde se budeme cítit naplněni a spokojeni. To jsou sny a cíle mnoha lidí.
Zakázaná slova ve firemní komunikaci
Komunikace funguje jako obousměrné předávání informací. Nejedná se jen
Fenomén Open Space a jeho proměny
V poslední dvou desetiletích opanoval větší české firmy koncept otevřených kanceláří pro velké množství lidí zvané Open Space. Postupem času se u nás stejně jako v zemi vzniku Spojených státech začínaly objevovat první známky nespokojenosti s tímto řešením.
Barvy ovlivňují pracovní výkon
Většina lidí v produktivním věku tráví na pracovišti převážnou část dne. Pracovní prostředí, podmínky a vybavení pracoviště se odlišuje dle typu práce. Vždy by mělo splňovat nejen podmínky technické, provozní či estetické, ale také psychologické. Podle zahraničních výzkumů má volba barev na pracovišti významný vliv na produktivitu práce. Jak tedy můžeme podpořit pracovní výkon lidí vhodnou volbou barev?
Metody vzdělávání zaměstnanců mimo pracoviště
Učení se novým věcem je přirozená součást lidského života. Pokud chceme najít nebo udržet si své místo a zvýšit svoji cenu na pracovním trhu, je třeba odhodlat se a vykročit vstříc vzdělávání a profesnímu i osobnímu rozvoji. Pro zaměstnance toto pravidlo platí ještě naléhavěji. Jaké jsou možnosti vzdělávání nad rámec pracoviště?
Praxe obchodníka: Efektivní vedení obchodního jednání
Pro každého obchodníka jsou schopnosti komunikace a umění přesvědčovat denním chlebem. Jsou to základní pracovní „nástroje“, jejichž používání vede k úspěchu či nezdaru. Někteří lidé mají pro vedení obchodního jednání vrozené předpoklady, ale většina z nás se tyto dovednosti musí teprve naučit.
Praxe obchodníka: Znalost typologie zákazníka je cestou k úspěchu
Předpokládáme, že úspěšný obchodník disponuje sociální inteligencí a ovládá umění jednat se zákazníky či klienty s ohledem na typ jejich osobnosti. Dávno už ví, že marketing zaměřený na všechny nefunguje.
Závislost na práci zaměstnancům škodí
Práce nám slouží jako zdroj finančních prostředků. Práce nás naplňuje pocitem užitečnosti. Prací vytváříme ekonomické a společenské hodnoty. Práce umožňuje naši seberealizaci. Práce určuje náš společenský status. Práce dává smysl a směr našemu životu. Ale pozor, v poslední větě se skrývá past. Co se stane, když se stane práce jediným smyslem života?
Stres na pracovišti je dobrý sluha ale špatný pán
Jeho podoba je rozmanitá. Pokud přesáhne snesitelnou míru, jeho účinek na tělesné a duševní zdraví a často i životy lidí je devastující. Je tu od pradávna, často o něm čteme i mluvíme, přesto nebo právě proto naše pozornost vůči němu nenápadně ochabuje. Tento tichý živel souhrnně nazýváme stres. Nejen v pracovním životě je považován za nevyhnutelný. Pojďme se zamyslet nad tím, jak ochočit stres, aby nám prospíval a neškodil.
Psaní obchodního dopisu: základní pravidla v kostce
Existuje i v současnosti dost oborů, kde je stále zvykem i potřebou používat písemnou podobu korespondence. Může se jednat o úřední, pracovní či obchodní dopisy tištěné na papíře. Jaká pravidla platí při jejich psaní?
Kolik stojí lidská práce? Jak si vyjednat mzdu na pohovoru.
Při hledání zaměstnání je otázka finančního ohodnocení jedním ze základních parametrů při rozhodování, zda uchazeč pracovní nabídku přijme či ne. Přesto se často při výběrovém řízení setkáváme s podivným přístupem některých firem k tématu nástupního platu. Jak se na různé taktiky zaměstnavatelů co nejlépe připravit?
Zákoník práce: Rozvázání pracovního poměru
Podmínky rozvázání pracovního poměru upravuje Zákoník práce (Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce). Pracovní poměr na dobu neurčitou může být rozvázán čtyřmi způsoby: dohodou, výpovědí, okamžitým zrušením a zrušením ve zkušební době. Pracovní poměr na dobu určitou navíc i uplynutím sjednané doby.