JAK BEZ ZAMĚSTNÁNÍ ZVLÁDNOUT NEJKRÁSNĚJŠÍ SVÁTKY ROKU?
Se ztrátou zaměstnání se pojí úbytek peněz a často i pocit beznaděje. Do toho se blíží Vánoce a člověk má pocit, že musí nakoupit spoustu dárků, protože se to od něj očekává. Jak to zvládnout?
CO NAPSAT DO ŽIVOTOPISU, KDYŽ HLEDÁTE PRÁCI V ADMINISTRATIVĚ
Práce v administrativě je náročná na správný gramatický projev, vyžaduje pečlivost, organizační schopnosti, nadprůměrné komunikační schopnosti, umění pracovat na více činnostech najednou (multitasking) atd. Jak napsat životopis, abyste uspěli?
CO NAPSAT DO ŽIVOTOPISU, KDYŽ HLEDÁTE PRÁCI JAKO SKLADNÍK
Práce skladníka se v poslední době v mnohém změnila - s nástupem nadnárodních firem i automatizace procesů. Co všechno musí skladník umět a jak napsat životopis tak, abyste měli dobrou šanci ve výběrovém řízení?
U POHOVORU: PROČ HLEDÁTE NOVOU PRÁCI?
Tahle otázka padne u pohovoru tak často (snad pokaždé), že je dobré si předem promyslet odpověď. Nejčastější důvody jsou většinou prozaické, přesto doporučujeme mít představu, jak odpovíte.
ZASE VÁS NEVZALI... NESTOJÍ ZA TÍM NEDOSTATKY V CV?
Jak napsat životopis, který Vám otevře dveře do dalšího kola výběrového řízení? V čem dělají uchazeči stále stejné chyby? Jak se jednoduše odlišit od ostatních?
CO NEJVÍCE ŠKODÍ VAŠEMU ŽIVOTOPISU?
Nejde jen o to, že máte dobrou praxi i odpovídající vzdělání. Musíte se umět prodat. Životopis na stejnou pozici zašle mnoho uchazečů. Jak to udělat, abyste se ocitli mezi favority?
JE POMOC ZNÁMÝCH PŘI HLEDÁNÍ NOVÉ PRÁCE VÝHODOU NEBO PŘEKÁŽKOU?
Jednoznačně výhodou! Jednou z nejdůležitějších může být to, že se dozvíte o výběrovém řízení mezi prvními. Někdy dokonce ještě předtím, než je vypsané. A to spolu s osobním doporučením známého znamená obrovskou výhodu.
JAK JSOU NA TOM ČEŠI S DOJÍŽDĚNÍM ZA PRACÍ?
Do půl hodiny a 30 km na jednu cestu to jde a nemáme s tím problém. Podle ČSÚ u nás od roku 1991 stále přibývá lidí, kteří za prací dojíždějí větší vzdálenost. Nejvíce lidí (přes 170 tisíc) dojíždí celkem logicky do Prahy, která nabízí široké pracovní uplatnění.
ŽIVOT ŽIVOTOPISU
Odešlete-li své CV, trvá průměrně dva až čtyři týdny, než se dočkáte očekávané reakce. Co se s ním po tuto dobu děje? Pojďme se společne podívat za oponu výběrového řízení.
JDU NA POHOVOR!
Výborně, časová investice vložena do tvorby životopisu (případně motivačního dopisu) se vyplatila a personalista vás pozval k pohovoru. Ten trvá přibližně hodinu a slouží k bližšímu poznání kandidáta. S jakými dotazy u něj můžete počítat?
V LÉTĚ SE KROMĚ ODPOČINKU VYPLATÍ SLEDOVAT I TRH PRÁCE
Doba hlavních prázdnin svádí k lenošení. Hledání nové práce řada lidí přesunuje na září. Myslí si, že počátkem podzimu narazí na lukrativnější nabídky. To však není pravda. Během července a srpna firmy uveřejňují podobné množství inzerátů jako kdykoliv jindy. Rozdíl je v tom, že na ně odpovídá menší množství uchazečů. Ruku v ruce jde s touto skutečností i vyšší šance získat vyhlédnutou práci.
JAK (ROZ)DÝCHAT, KDYŽ SE NEDAŘÍ NALÉZT NOVOU PRÁCI
Možná to znáte... Po oklepání se ze ztráty profese se vrháte do víru hledání nové. Aktualizujete životopis, každý den poctivě pročítáte inzeráty a zodpovědně na ně reagujete. Sem tam absolvujete pohovor, ovšem kýžený výsledek v podobě získání nového místa stále nepřichází. Udržet v této situaci glanc a pozitivní vidění skutečnosti stojí enormní úsilí. Jak se v této situaci chovat?