Na jaké rady byste raději neměli dát
Při hledání nového zaměstnání Vám každý moc rád poradí. Ne každá rada (byť dobře míněná) je však ku prospěchu. Co tedy nedělat?
1. Odpovídat denně na co nejvíce inzerátů.
Vůbec ne. Zaměřte se raději na pozice, které se Vám opravdu líbí a kde máte vzhledem k požadavkům šanci uspět. Čas, který byste věnovali rozesílání většího množství reakcí, raději věnujte vytvoření průvodního dopisu každé nabídce přímo na míru.
2. Nedávat příliš najevo, že mám o práci opravdu zájem.
Nebojte se být sami sebou a pokud se Vám pozice a firma líbí, dejte to najevo. Vaše nadšení a chuť do práce se bude personalistovi líbit.
3. Práci svých snů stejně nenajdeš, vezmi proto první slušnou nabídku.
Toto je a není pravda. Záleží samozřejmě i na Vašich časových možnostech, jak dlouho zvládnete být bez práce. Každopádně i kdybyste museli z finančních důvodů nějakou pozici vzít na přechodnou dobu, nepřestávejte sledovat pracovní nabídky a za svým snem si jděte.
4. Bez vysokoškolského vzdělání dobrou práci nenajdeš.V záplavě všech diplomovaných specialistů se šikovný řemeslník opravdu neztratí. Vyučení mají cesty do firem otevřené a mohou si vydělat velmi dobře a to i v porovnání s VŠ vzdělanými zaměstnanci. Řemeslo má stále zlaté dno. 5. Na pohovor v obleku a kravatě / kostýmku.
Tak tohle už zdaleka neplatí všude. Doporučujeme zjistit předem, jaký je ve firmě dress code, abyste nepřišli příliš formálně oblečeni. Je mnoho firem, které si zakládají na volném stylu oblékání a žoviální atmosféře.
Rodina a přátelé se Vám samozřejmě při hledání práce budou vždy snažit asistovat. I na ty nejlépe míněné postřehy se však dívejte realisticky - přihlédněte především ke konkrétním zkušenostem, ze kterých Vaši blízcí čerpají.